Automechanik Junior 2014

Benešovská Integrovaná střední škola technická zabodovala v krajském kole soutěže Automechanik Junior 2014. V konkurenci devíti středních odborných škol se žák naší školy umístil na prvním místě.

Dne 28. 3. 2014 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Automechanik Junior 2014, kterého se zúčastnilo devět středních škol ze Středočeského kraje. Každá škola nominovala podle počtu žáků oboru vzdělání mechanik opravář motorových vozidel jednoho až dva soutěžící.

Mladé automechaniky čekala teoretická a praktická část. V teorii soutěžící vyplňovali test na počítači se 150 otázkami a  poznávali různé díly automobilů. Největší důraz byl kladen na praktickou část, kde soutěžící na osmi pracovištích prováděli konkrétní opravy, diagnostiku a seřízení automobilů. Rozhodčí na jednotlivých pracovištích byli pedagogové zúčastněných středních škol a pedagogové ISŠT Benešov. Jako hlavní rozhodčí byl zvolen pan Vladimír Antonín, vedoucí učitel SOŠ a SOU Nymburk.

Vítězem krajského kola Automechanik Junior 2014 se stal se 453 body domácí Zdeněk Svoboda, žák třetího ročníku oboru vzdělání opravář motorových vozidel, druhé místo obsadil Dominik Pavlíček z SOŠ a SOU Nymburk a na třetí příčce se umístil Petr Kolembář ze SOŠ a SOU dopravní Čáslav.

Vítězstvím v soutěži si Zdeněk Svoboda (ISŠT Benešov) a Dominik Pavlíček (SOŠ a SOU Nymburk) zajistili postup do celostátního kola, které se uskuteční 28. – 30. dubna 2014 v Service Training Center Škoda Auto v Mladé Boleslavi - Kosmonosích.

,,Na celostátní soutěži bych chtěl dopadnout co nejlépe, podřídím přípravě vše. Chci všem dokázat, že ISŠT Benešov je jedna z nejlepších škol v regionu“ komentuje svůj postup Zdeněk. Po závěrečných učňovských zkouškách má Zdeněk jasno. Chce studovat na naší škole nástavbové maturitní studium.

Ředitelka školy Mgr. Jana Fialová v závěrečném proslovu poděkovala za fair play všech soutěžících i rozhodčích. Pochválila snahu učit se nové a moderní technologie motorových vozidel.  Na závěr poděkovala všem zúčastněným školám, firmám K-Sklo Sázava, Elmoz  Czech s.r.o. Bystřice a Mátra Transport Benešov a.s. za sponzorské dary, které posloužily jako odměny soutěžícím. Zároveň vyzdvihla třetí místo Vojtěcha Košťála, žáka 3. ročníku naší školy oboru vzdělání karosář v krajské soutěži Karosář Junior 2014, která se konala 20. 3. 2014 ve Škoda Auto Mladá Boleslav. „Umístění našich žáků na předních příčkách v krajských soutěžích je dokladem vysoké teoretické, odborné a praktické přípravy“, řekla na závěr ředitelka školy Mgr. Jana Fialová.

,,Snažíme se našim žákům poskytnout kvalitní teoretickou přípravu a praktickou výuku na nejmodernějších zařízeních a špičkových diagnostických přístrojích,“ komentuje úspěch naší školy zástupce ředitelky Ing. Antonín Vošický.

Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně zdaru v celostátním kole.