OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Soutěž odborných dovedností


 

V úterý 26.11.2013 proběhl na Integrované střední škole technické v Benešově již 5. ročník Soutěže odborných dovedností. Dvacet osm žáků osmi základních škol z benešovského okresu a jeden z pražské základní školy si poměřili svoje technické znalosti a dovednosti ve třech kategoriích.

V kategorii „Mladý automechanik“ soutěžilo devět žáků. Jejich úkolem byla co nejrychlejší demontáž, nahuštění a montáž kola a vymontování a zpětná instalace spojky. V této kategorii si vedli nejlépe Pavel Janče ze ZŠ Zdislavice (1. místo), Patrik Brabenec ze ZŠ Bystřice   (2. místo) a Vladimír Rubeš ze ZŠ Benešov Jiráskova (3. místo).

Kategorie „Mladý elektrikář“ byla zahájena testem z elektrotechnických znalostí a převodů jednotek, následovala praktická část – zapojení schodišťového přepínače a pájení mřížky z měděného drátku. Z osmi účastníků 1. místo obsadil Jiří Pexa ze ZŠ Praha 4 u Krčského lesa, 2. místo Jan Strachota ze ZŠ Benešov Karlov, 3. místo Jakub Fiala ze ZŠ Benešov Jiráskova. 

Kategorie „Šikovné ruce“ byla obsazena dvanácti žáky, kteří měli za úkol dlátem vykreslit žilky do měděného plíšku, který si vytvarovali do tvaru listu. Tento úkol nejlépe zvládl Matěj Novotný ze ZŠ Vlašim Vorlina, jako druhý se umístíl Ondřej Mecka ze ZŠ Divišov a třetí příčku obsadil  Vojtěch Skružný ze ZŠ Týnec nad Sázavou.                           

Všichni zúčastnění si zaslouží velkou pochvalu za svůj přístup k soutěži i za svoje řemeslné dovednosti. Jako poděkování za účast si odnesli pamětrní listy a drobné dárky, vítězové pak diplomy a hodnotné ceny.

Jsme rádi, že technické vzdělání nachází podporu na řadě základních škol a děkujeme všem pedagogům, kteří se na tom podílejí.                             

 

SOD šikovné ruce - skupina žáků v dílněSOD automechanik - skupina žáků v dílně


 

 

 

 

 

 

 

Fotky z akce zde.

Výsledková listina zde.