OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Zhodnocení odborné pedagogické praxe


Ve dnech 6. a 7. prosince jsem se zúčastnil odborné pedagogické praxe z českého jazyka, umění a literatury, společenských věd a jednoho náslechu v hodině anglického jazyka u Mgr. Gity Křížkové. Celkem jsem se zúčastnil výuky v deseti hodinách, z toho jsem osm hodin vyučoval sám. S kolektivem žáků se mi velmi dobře pracovalo, studenti byli aktivní, snaživí a spolupráce s nimi mě bavila.

Hodiny probíhaly ve stejném režimu, jako při výuce s pedagogem. Standardně probíhal výklad, zkoušení, testování studentů a následná klasifikace. Tato dvoudenní praxe mi byla velmi přínosná – vyzkoušel jsem si, jaká práce pedagoga je, co vše se musí udělat na každou jednotlivou hodinu. Sám jsem si dělal také poznámky na jednotlivé hodiny podle zadání PhDr. Jitky Kartusové.

Ta mi po celou dobu praxí dávala cenné rady, jak výuku zefektivnit, co vylepšit. Vyučování mě na škole bavilo a děkuji studentům za jejich pomoc s mými praxemi. Hlavně děkuji paní Kartusové, která mi dovolila se praxí v jejich hodinách zúčastnit a vyzkoušet si mé vysněné povolání. Děkuji také paní ředitelce Janě Fialové, která s mými praxemi na škole souhlasila.

 

David Veselý,

Gymnázium, Vlašim, Tylova 271