Automatizace v praxi


Dne 19. 02. 2016 se žáci oborů vzdělání provozní technika, provozní elektrotechnika, autoelektrikáři, elektrikáři a automechanici zúčastnili odborné exkurze v Kácovském pivovaře, kde si prohlédli komplexní automatizační linky včetně PLC řízení.

Do Kácova nás dopravil autobus již v 9:30 hod. Po příjezdu jsme měli několik minut času, tak jsme mohli obdivovat řeku Sázavu, splav i labutě na řece.  V 10 hodin se nás ujali zaměstnanci pivovaru, rozdělili nás na dvě skupiny a vyrazili na exkurzi. Každá skupina si prohlédla pivovar z kapacitních důvodů zvlášť.  Žáci byli žáci seznámeni s bezpečnostními podmínkami prohlídky. Vlastní prohlídka začala v místnosti, kde se vaří pivo. Zde byla žákům sdělena historie pivovaru. Poté bylo žákům vysvětlen postup při vaření piva. Poté jsme se podívali na spilku, kde si žáci mohli prohlédnout kvasící nádrže.  Na závěr exkurze jsme se přesunuli do sklepů, kde jsme v praxi viděli automatickou linku plnění.

Po skončení exkurze v pivovaru se automechanici a autoelektrikáři přesunuli na náměstí, kde čekala druhá část exkurze. Výstava pod názvem „Jawy od Sázavy“ je soukromou sbírkou motocyklů Jawa od roku 1945, tematicky zaměřených plakátů, modelů a učebních pomůcek z téže doby. Celkový dojem umocňoval poutavý výklad k jednotlivým exponátům výstavy.

Druhá skupina se prošla po břehu řeky Sázavy Zde se žáci dozvěděli informace o historii Kácova a okolí. Samozřejmě také diskutovali o exkurzi.

Ke škole jsme dorazili v jednu hodinu, kde byl dán rozchod.

 

                                                                                                                     

Ing. Miloslav Procházka