Naši studenti opět zabodovali, obsadili první dvě místa


logo

Stejně jako minulý rok, i letos se vítězem soutěže Automechanik Junior stal student Integrované střední školy technické v Benešově. Tentokrát nám ovšem neunikla ani druhá příčka.

Krajské kolo odborné soutěže Automechanik Junior 2015 se konalo ve dnech 26. a 27.2.2015 na ISŠT v Benešově. Zúčastnilo se devět středních škol ze Středočeského kraje, které vybrali jednoho nebo dva soutěžící, oboru mechanik opravář motorových vozidel.

Tentokrát bylo klání časově náročnější, ve čtvrtek prokázali mladí automechanici své teoretické znalosti v testu se 150 otázkami. Po skončení testu bylo na soutěžících vidět velké napětí. Všichni čekali na výsledky a následné umístění po prvním kole.

Ve večerních hodinách se všichni přesunuli do blízkého S-centra, kde se družstva žáků a pedagogů utkala na bowlingových drahách, které přineslo částečné uvolnění atmosféry a odlehčení po náročném dni.

Páteční pokračování soutěže bylo zaměřeno na praktické znalosti a dovednosti. Žáci ve druhém kole poznávali jednotlivé automobilové součástky a sestavy dílů. Třetí, nejnáročnější část na mladé automechaniky teprve čekala. Největší důraz byl kladen na vlastní praxi, opravy a seřizování automobilů. Nejmodernějším diagnostickým zařízením vyhledávali zinscenované závady elektroniky. Kontrolovaly a opětovně nastavovali základní funkce řídících jednotek. Na osmi perfektně připravených pracovištích dohlíželi na hladký a férový průběh soutěže dvojce rozhodčích, vše kontroloval hlavní rozhodčí pan Vladimír Antoním z Nymburka.

Na první příčce se umístil student ISŠT Benešov Jaromír Bílek se skóre 472 bodů, druhé místo patřilo rovněž domácí škole, Vojtěcha Černého dělil od vítězství jediný bod. Jako třetí se umístil Pavel Fidrmuc, žák SOŠ a SOU Nymburk. Gratulujeme!

Ředitelka školy Mgr. Jana Fialová v závěrečném proslovu poděkovala za fair play všem soutěžícím i rozhodčím. Taktéž poděkovala zúčastněným školám a firmám Auto Vaso Benešov, Verold s.r.o. Benešov, Autoopravna Karel Marvan za sponzorské dary. „Mám velkou radost z dvojnásobného úspěchu našich žáků v krajské soutěži. Děkuji učitelům odborného výcviku za přípravu soutěže a její bezchybný průběh. Jsem ráda, že titul i putovní cena opět zůstává další rok v Benešově“, okomentovala úspěch naší školy paní ředitelka.

Celostátní kolo soutěže Automechanik Junior 2015 se uskuteční 1. až 3.4.2015 v Service Training Center Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Středočeský kraj budou zastupovat Vojtěch Černý z ISŠT Benešov a Pavel Fidrmuc ze SOŠ a SOU Nymburk.

Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně zdaru v celostátním kole.

 

IvanKudrna

vedoucí učitel autooborů ISŠT Benešov
 

Foto zde.

 

logo2