Předvánoční Drážďany 2019


Stejně jako mnoho Čechů navštěvuje adventní trhy v německých a v rakouských městech, tak i žáci ISŠT Benešov v úterý 17. prosince vyrazili do předvánočních Drážďan. Nezůstalo však pouze u trhů, ale do programu se ještě vešla prohlídka zámku Moritzburg a výrobního závodu VW v Drážďanech.


Dopoledne jsme navštívili zámek Moritzburg nacházející se severně od Drážďan. Tuto čtvercovou stavbu obklopenou umělým jezerem zná každý Čech, protože se tady před 45 lety natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Výstava na zámku byla věnována právě této pohádce.


Z Moritzburku jsme přejeli do Drážďan, kde jsme absolvovali prohlídku „Die Gläserne Manufaktur“, což je  skleněná továrna v centru Drážďan. Společnost VW, tu od r. 2017 vyrábí elektromobily VW e-Golf. Seznámit se s technologií a výrobou, elektromobilů byl pro žáky technických oborů úžasný zážitek.

Závěr dne jsme strávili v samotném srdci Drážďan, především na tzv. Strietzelmarktu, nejznámějším a největším adventním trhu ve městě. Přivítaly nás nekonečné řady stánků s řezbářskými, keramickými a koženými výrobky, lampióny, šperky, svíčkami …. A což teprve stánky s vánočkami, ovocem v čokoládě, klobáskami!

Během této již tradiční akce jsme se nejen výborně bavili, ale také jsme se dozvěděli mnoho nového a zajímavého.

 

Benešov 17. 12. 2019

Foto zde.