Exkurze do společnosti Konica Minolta v Praze


Dne 18. dubna 2023 se žáci druhého ročníku oboru vzdělávání Mechanik elektronik ISŠT Benešov zúčastnili odborné exkurze do pobočky japonské společnosti Konica Minolta v hlavním městě Praha.

Exkurze byla zahájena v informačním centru společnosti, kde žákům obchodní konzultant Libor Staněk popsal historii a celkový směr fungování společnosti Konica Minolta vyrábějící především různé druhy tiskáren po celém světě.

Návštěva podniku byla zaměřena na prezentaci inteligentních kamerových systému MOBOTIX, které se vyrábí v Německu. V první části exkurze byla žákům předváděna prezentace o možnostech zajištění bezpečnosti výrobních, logistických i obchodních prostor pomocí moderních síťových kamerových řešení založených na kombinaci špičkových služeb a nejmodernějších technologií Konica Minolta a MOBOTIX.

Všichni žáci zhlédli v informačním centru zajímavé video představující různé druhy bezpečnostních kamer MOBOTIX: videokamery s více moduly, které obsahovaly optické, IR, audio sensory nebo hemisferické kamery s rozsahem optiky 360°. Dále žákům byly představeny mimořádně odolné centrálně řízené inteligentní IP kamerové systémy a software Luxriot pro správu videa umožňující komplexní analýzu videa a dalších dat z různých zdrojů.

Druhá část exkurze proběhla ve zkušební místnosti s instalovanými kamerovými systémy, které se ovládaly na dálku pomocí počítačového programu a detekovaly nejen chování osob, ale i konkrétní zakázané předměty jako například střelné zbraně.  Žáci si na vlastní kůží vyzkoušeli, jak software Luxriot detekuje a analyzuje různé typy dat - pohyb osob a jejich tělesnou teplotu, registrační značky vozidel, zakázané předměty nebo kritické teplotní změny.

Na závěr bychom chtěli poděkovat zástupcům společností KONICA MINOLTA a MOBOTIX za to, že nám věnovali svůj čas a provedli nás procesem fungování kamerových systémů. Exkurze nás mile překvapila a potěšila množstvím zajímavých, poučných a odborných informací. Jsme rádi za nové zkušenosti a poznatky.

Matyáš Kotek E2K, Integrovaná střední škola technická Benešov

IMG-20230418-WA0004.jpg

IMG-20230418-WA0016.jpg

IMG-20230418-WA0011.jpg