Exkurze do společnosti Kaipan s.r.o.


             Dne 18. 3. 2014 připravili učitelé odborných předmětů exkurzi do firmy Kaipan s.r.o. Smržovka. Exkurze se zúčastnili žáci třetího ročníku oboru vzdělání mechanik opravář motorových vozidel, druhého ročníku oboru vzdělání karosář a žáci prvního ročníku nástavbového studia oborů vzdělání provozní technika a provozní elektrotechnika.

            Sraz žáků byl stanoven na 7:15 u školy. Již v 7:10 seděli všichni žáci v autobusu a tak se zavelelo k odjezdu. Cesta do Smržovky probíhala bez problémů. Ve firmě Kaipan s.r.o. nás přivítal majitel firmy. Představil nám historii a současnost firmy, předvedl nám kompletní výrobní program. Jak pan majitel tvrdí „Jsme největší česká automobilka“. Poté nás provedl firmou, jednotlivé výrobní operace doprovázel odborným výkladem. Díky velkému zájmu našich žáků se exkurze protáhla na více než dvě hodiny.

            Ze Smržovky jsme vyrazili  do Liberce zdolat vrchol Ještědu. Autobus nás vyvezl na Horní parkoviště, takže zdolání hory bylo poměrně jednoduché. Počasí nám přálo a tak jsme mohli z vrcholu Ještědu obdivovat krásná panoramata okolí. Bohužel ve 14:00 hod nás čas donutil nasednout do autobusu a vyrazit směr Benešov, kam jsme dorazili v 16:15 hod.

            Jak žáci, tak učitelé se shodli na tom, že exkurze byla přínosná. Z firmy Kaipan s.r.o. Smržovka si žáci odvážejí spoustu informací o konstrukci a výrobě motorových vozidel a z vrcholu Ještědu krásné pohledy na Liberec a okolí.

 

Ing. A. Vošický, Ing. J. Bambas – učitelé odborných předmětů


Foto z akce zde.