Exkurze ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav


Dne 2. 6. 2015 se žáci druhých ročníků oborů vzdělávání Mechanik opravář motorových vozidel, Strojní mechanik, Autoelektrikář, Elektrikář a žáci prvního ročníku oboru vzdělávání Provozní elektrotechnika zúčastnili odborné exkurze ve Škodovce Mladá Boleslav.

 

Začátek exkurze byl naplánován na 8:00 před budovou ISŠT Benešov.  Doprava do Mladé Boleslavi byla hrazena z prostředků SRPDŠ. První část exkurze se odehrávala v muzeu Škoda. Nejprve jsme dostali komunikační zařízení. Měli jsme přiděleného průvodce, který prováděl výklad o vystavovaných exponátech a ochotně odpovídal na naše otázky. Dozvěděli jsme se něco o historii a současnosti firmy. Samozřejmostí byla i prohlídka vystavených aut a motocyklů. Poté jsme se přesunuli do depozitu, kde jsou umístěny prototypy automobilů, které se v továrně nevyráběly.

 

Druhá část exkurze byla zaměřena na prohlídku výrobního závodu. Nejprve jsme byli poučeni o bezpečnosti při pohybu po závodě a každý žák dostal ochranné brýle a reflexní vestu.  Pak už jsme se přesunuli na montáž převodovek a motorů, kde jsme viděli kompletní postup montáže. Následovala lisovna, ve které právě lisovali blatníky na Škodu Superb. Pro žáky byla asi nejzajímavější svařovna, neboť si zde mohli prohlédnout kompletní rám automobilu a viděli tu také auta těsně před lakováním.  Poslední byla linka na dokončovací operace. Na jejím začátku najíždějí nalakovaná auta bez výbavy a na konci linky vyjíždějí hotová s výbavou na přání zákazníka.

 

 

 

Ing. Miloslav Procházka

ISŠT Benešov


Foto zde.