Exkurze MOTOCYKL 2016 – Výstaviště Praha Holešovice


Ve čtvrtek 3. 3. 2016  žáci tříd A2M, E2L a E1K navštívili výstavu Motocykl 2016 v Praze. Tato výstava byla zaměřena jak na komerční motocykly, tak i na speciální závodní a upravené motocykly, elektromotocykly, čtyřkolky a doplňky.

Výstavní plocha byla rozdělena do tří hal. V první – vstupní hale byly k vidění zajímavosti jako například elektromotocykly značky Zero Motocycles, tříkolka Polaris a speciály od italského výrobce Ducati. Zde jste také měli možnost vidět motocyklovou vestu s airbagem.

Ve druhé hale byly vystaveny čtyřkolky značek Polaris, Cetec a Journeyman. Taktéž zde byla možnost si koupit doplňky a oblečení na motocykly.

Ve třetí hale byly vystaveny unikátní motocykly jak na závodní, tak i na běžnou silnici a to všech možných značek. Snad největší zastoupení zde měl Harley Davidson, ale k vidění byly zajímavosti od Hondy, Yamahy, Kawasaki, Jawy, Husqvarny, Augusty a jiných. Perličkou byly vystavené automobily Viper, Ford Mustang v úpravě od Shelbyho, Chevrolet i stařičká Lada.

Zde bylo možné obdivovat umění airbrush na přilbách, palivových nádržích a blatnících.

Exkurze se studentům velice líbila, neboť zde bylo možno shlédnout motocyklové zajímavosti se kterými není možné se setkat běžně na našich komunikacích. Dále bylo možné obdivovat um, kvalitu a kreativitu výrobců motocyklů.

 

Mgr. Tomáš Chvojka

Učitel odborných předmětů


moto

moto

moto

moto