ODBORNÁ EXKURZE – TPCA Kolín a Zemědělské muzeum Čáslav


Dne 18. května 2016 žáci prvního ročníků A1M a třetího ročníku E3K absolvovali odbornou exkurzi u předního výrobce osobních automobilů značek Toyota, Citroen, Peugeot - v TPCA Kolín a pro představu historického pokroku ve vývoji motorových vozidel Zemědělské muzeum v Čáslavi. Cílem exkurze bylo představit žákům postup výroby automobilů a ukázat pokrok ve vývoji motorových vozidel na historické zemědělské technice.

 

Exkurze v TPCA byla zahájena v moderně vybaveném kinosálu odborným výkladem a videoukázkami z historie firmy a z výrobních částí firmy, která není běžně přístupná. Poté jsme projeli elektrickým vláčkem provozy lisovny, svařovny a konečné montáže. Pomocí sluchátek jsme dostali odborný výklad k jednotlivým provozům. Na závěr lektoři odpovídali žákům i učitelům na dotazy.

 

Druhá část exkurze proběhla v Zemědělském muzeu v Čáslavi. Zde si žáci mohli prohlédnout a v některých případech prakticky vyzkoušet traktory a zemědělskou techniku minulého století. Při diskuzích s provádějícími žáci vznášeli dotazy na principy činnosti některých strojů a obdivovali se precizní renovátorské práci.

        

 

Exkurze byla dle slov žáků velmi pěkná a přínosná pro jejich profesní život. Žáci svým chováním i osobním přístupem vhodně reprezentovali naši školu

 

                                                                                             

Vladimír Fiala

Učitel odborných předmětů


Foto zde.