Exkurze TRW


Dne 9. listopadu 2016 žáci třídy E2K navštívili benešovskou firmu TRW Autoelektronika s.r.o., která se zabývá výrobou spínačů s plastovým pouzdrem bez tištěného spoje do všech různých automobilových značek.

Na začátku exkurze žáci i učitelé v přijímací hale obdrželi pláště a antistatické pásky na boty. Poté všichni museli projít první vstupní halou, kde se ukázalo, zda mají návštěvníci pásky na botách připevněny správně. Někteří absolvovali vstup až 3 krát.

V první hale si žáci prohlédli zakládací stroje s piny a zaletování pájecí vlnou do desky. Následně prošli zásobovacími halami, kde zásobování provádí elektrický vláček.

Po vstupní hale následovala prohlídka montážní haly. Zde se smontují spínače, které ihned pokračují ke kontrole, aby došlo včas k odhalení případné chyby. Tato hala už kapacitně nestačí, a proto se staví nová, kde budou pracovat další zaměstnanci. Důležitou informací, kterou se zde žáci dozvěděli, je, že se zde montují spínače téměř všech značek do osobních i nákladních automobilů. Práce, kterou žáci viděli, je zajímavá a zároveň i náročná. Na jednom složitějším spínači pracuje až 6 montérů i s kontrolou.  Všichni žáci si mohli spínače vyzkoušet.

 

Na závěr byla připravena diskuse, ve které se mohli všichni na cokoliv zeptat. Dozvěděli se mimo jiné, že spínač, než se namontuje do auta, procestuje skoro celý svět a spínače jsou stále náročnější a složitější.

 

Exkurze se všem  líbila a jako učitel ji mohu doporučit.

 

Jiří Dřízal

 

Učitel OV