Exkurze ve ŠKODA AUTO Vrchlabí a.s.


V úterý 18. 4. 2017 se žáci třetích ročníků oborů vzdělání automechanik a autoelektrikář zúčastnili exkurze do výrobního závodu Škoda Auto a.s. ve Vrchlabí.

V závodě nás přivítal náš průvodce, rozdal pro lepší komunikaci radiostanice se sluchátky a seznámil nás s bezpečností v průběhu exkurze. Současně nás informoval, že se nacházíme v nemodernějším závodě Škoda auto v ČR, kde se vyrábějí automatické převodovky do osobních automobilů pro celý koncern VW.

Trasa nás vedla od počátku výroby ozubených kol a hřídelů až po konečnou montáž převodovek. V průběhu exkurze jsme viděli plně automatizované pracoviště s mnoha roboty, které obsluhovali vysoce specializovaní pracovníci. Pracuje se zde v naprosto čistém prostředí, výrobky jsou odváženy k další montáži automatickými elektrickými vláčky. Asi po hodině a půl jsme stáli hotových převodovek. Zde náš průvodce odpovídal na dotazy žáků a také učitelů.

Exkurze ve Škoda Auto Vrchlabí a.s. byla pro naše žáky velkým opakováním látky probírané zejména v oblasti technologie výroby, tepelného zpracování ocelí, svařování laserem a také konstrukce automobilů a jejich diagnostiky.

 

Ing. A. Vošický, I Kudrna

Učitelé odborných předmětů