Expedice „Vltava – 2017“


Tentokrát jsme vyrazili na jih Čech kousek za Český Krumlov, abychom podnikli první ročník expedice „Vltava – 2017“. Překvapil nás velký zájem ze strany studentů o tento adrenalinový zájezd na řeku Vltavu. Chystali jsme se dva dny pokořovat divokou vodu v krásných Jižních Čechách.

Na cestu jsme vyrazili v polovině června, kdy nám přálo počasí a sluníčko nám pálilo do zad celé dva dny. Naše expedice v počtu 30 lidí se skládala ze studentů tří tříd a to prvního, druhého ročníku oboru vzdělání elektrikář a prvního ročníku nástavbového studia. Učitelský sbor měl zastoupení v osobě Ing. Vošického A., Ing. Kalouse M., Mgr. Chvojky T., Bc. Kondáše A. a logistické podpory Ing. Bambase J.

Cesta začala na nádraží v Benešově a se dvěma přestupy jsme dorazili až do Nahořan, kde jsme vyzvedli rafty a kánoe. Pro některé účastníky zájezdu to bylo vůbec první seznámení se sjížděním řeky. Hned první den se ne všem podařilo uchovat si oděv suchý, ale to ke sjíždění řeky neodmyslitelně patří.

Tábor jsme rozbili těsně před Českým Krumlovem, kde na nás již čekal p. Bambas se stany, spacáky a dalším logistickým materiálem. Většina ulehla po půldenním sjíždění Vltavy ještě před večerkou do stanů a nabírala síly na další den.

Druhý den jsme sbalili stany, které nám odvezl do Benešova J. Bambas. My ostatní jsme se nalodili a pokračovali ve sjíždění splavů v Českém Krumlově. Pochopitelně jsme se museli postarat o to, aby všichni poznali osvěžení čisté a průhledné řeky Vltavy. A tak kdo se neudělal na splavu, byl vhozen do vody ve správnou chvíli, kdy to nečekal.

Po skončení sjíždění řeky jsme ještě měli čas na návštěvu historické části Českého Krumlova, což byla krásná tečka za naší výpravou za poznáním.

Navečer jsme se všichni a nezraněni v pořádku vrátili vlakem do Benešova. Jsem přesvědčen, že tyto dva dny stály za to a je zapotřebí v této tradici nadále pokračovat.

Mgr. Tomáš Chvojka

Učitel odborných předmětů


Foto zde.