Integrovaná střední škola technická Benešov - poprvé v prestižním republikovém finále učňovských škol v soutěži Autoopravář Junior 2014


V termínu od 28. dubna do 30. dubna 2014 se konalo celostátní kolo soutěže Autoopravář Junior, které proběhlo v Service Training Center ŠKODA AUTO a.s. v Kosmonosích. Tato soutěž odborných dovedností v autooborech má čtyři kategorie Automechanik Junior, Karosář Junior, Autolakýrník Junior a Autotronik Junior. Do celostátního kola soutěže postoupili vždy dva nejlepší soutěžící daných kategorií vzešlých z krajských kol.

Vlastní soutěže kategorie Automechanik Junior se zúčastnilo 28 nejlepších žáků České republiky. Postupujícími z krajského kola Středočeského kraje kategorie Automechanik Junior 2014 byli Zdeněk Svoboda, student třetího ročníku oboru vzdělání opravář motorových vozidel ISŠT Benešov a Dominik Pavlíček, student SOŠ a SOU Nymburk. Při vlastní soutěži čekaly na soutěžící teoretické i praktické úkoly. Hlavně při praktické části pracovali soutěžící na nejmodernější technice, kterou používá Škoda auto a.s.

V silné konkurenci obsadil náš žák Zdeněk Svoboda v kategorii Automechanik Junior velmi výborné 14. místo. Z úspěchu našeho žáka máme velikou radost. Poděkování a blahopřání patří, jak samotnému Zdeňkovi, který se na soutěž svědomitě připravoval, tak i kolektivu učitelů odborného výcviku autooborů, kteří mu pomáhali s přípravou a věnovali mu značnou část svého volného času.

Tento úspěch našeho žáka je pro naši školu signálem, že další vzdělávání učitelů odborných předmětů a podpora autooborů na naší škole jak finanční tak i materiální má své opodstatnění a pro další profesní život se našim studentům vyplatí.

 

                                                                                       Ivan Kudrna

                                                                                        vedoucí učitel OV

foto


foto