Turnaj ve Florbalu

„O neveklovský měšec“


V Neveklově proběhl dne 10.12.2013 již 12. ročník turnaje středních škol ve Florbalu. Jednalo se v podstatě o okresní finále, kterého se zúčastnily školy; ISŠT Benešov, OA Neveklov, SOŠ Benešov, SZeŠ a VOŠ Benešov, SOU Stavební Benešov a Gymnázium Vlašim.

Hrálo se ve dvou skupinách, z nichž vítězové automaticky postoupili do semifinále a mužstva, která se umístila na dalších místech, se křížem střetla o postup proti vítězům skupin. Naši reprezentanti vyhráli všechny zápasy základní skupiny, a to proti SOŠ Benešov v poměru 8:0, a proti OA Neveklov v poměru 3:2. V posledním zápase základní skupiny si náš tým poradil i s velmi silným soupeřem, s  SZeŠ a VOŠ Benešov poměrem 6:1, když naši florbalisté výborně kombinovali a hlavně se jim dařilo zakončovat své příležitosti.

Další fáze turnaje pokračovala semifinálovými zápasy proti vlašimským školám, tedy okresním semifinálem. Na naše reprezentanty připadl velmi těžký soupeř, a to Gymnáziu Vlašim. Utkání bylo jako na houpačce, jak bojovností, tak výsledkem. Nakonec byl výsledek na konci řádné hrací doby 2:2 a zápas dospěl k nájezdům. Tento velmi náročný zápas rozhodli fantastickými zákroky Adam Vnouček (E4S) a nepřemožitelný brankář Tomáš Charvát (E4S), který pochytal téměř vše, co  hráči z Gymnázia Vlašim vystřelili na naší branku. Výkon našich hráčů byl v tomto zápase o to úctyhodnější, když si uvědomíme, že náš tým odehrál zápas v šesti hráčích.

Ve finále, které naše škola odehrála proti Gymnáziu Benešov, již chyběly našim reprezentantům síly na to, abychom dokázali vzdorovat hodně kvalitním hráčům z Gymnázia Benešov. Musíme ale  sportovně konstatovat, že soupeř byl fyzicky i hráčsky lepší a že si vítězství zasloužil. Nás na tomto velmi kvalitním turnaji těší i druhé místo. Naši reprezentanti zde odehráli některé velice kvalitní zápasy, které jsou k vidění v daleko vyšších soutěžích.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem reprezentantům ISŠT Benešov za kvalitní výkony v jednotlivých zápasech, za bojovnost a za chuť na poli sportu reprezentovat naší školu.

 

Ali Kondáš

Učitel TV