Oblastní a okresní kolo v kopané


OBLASTNÍ KOLO V KOPANÉ

V Benešově dne 3.10. 2013 se uskutečnilo regionální kolo v kopané za účasti Gymnázia Benešov, ISŠT Benešov , SOŠ Benešov, SOUS Benešov, VOŠ a SZEŠ Benešov a OA Neveklov. Rozlosování do dvou skupin proběhlo za účastí vedoucích mužstev. Z každé skupiny postupoval vítěz do okresního kola.

Naši fotbalisté změřili své síly jak po technické, tak i po  fotbalové stránce nejprve proti VOŠ a SZEŠ Benešov, kde zvítězili s výsledkem 3 : 0. V tomto utkání naši reprezentanti ukázali lepší připravenost zejména po technické stránce. Ve druhém utkání nás čekali hráči z SOUs Benešov. Tomuto soupeři jsme již v prvním poločase nadělili pět branek. Ve druhém poločase, když jsme již prostřídali několik hráčů a se hra vyrovnala. Avšak celkový výsledek 5 : 0 vypovídá o pohodovém utkání.

Tyto výsledky znamenaly, že jsme vyhráli naši skupinu, a tudíž postoupili do okresního kola společně s překvapivým vítězem druhé skupiny , kterým se stala OA Neveklov.

 

OKRESNÍ KOLO V KOPANÉ

Dne 15.10. 2013 pokračovalo soupeření škol okresu Benešov ve fotbale. Vítězové  Vlašimska - SPŠ Vlašim a Gymnázium Vlašim a Benešovska - OA Neveklov a naše škola ISŠT Benešov soupeřili mezi sebou za příjemného počasí  ve Vlašimi v areálu Na Lukách. Tady byl systém hry každý s každým, s hracím časem 2× 25 minut.

Hned první zápas zahájili naši reprezentanti, jejíchž soupeřem byli fotbalisté z Gymnázia Vlašim. Samotný zápas nám nabídl vyrovnaný průběh s několika šancemi na obou dvou stranách. Výsledek 1 : 1 je vyústěním neproměňování gólových šancí. O vítězi musel tedy rozhodnout penaltový rozstřel, který jsme vyhráli 3 : 1, a tím jsme získali první dva body do tabulky. V dalším utkáním se SPŠ Vlašim jsme udělali hned na začátku prvního poločasu při rozehrávce hrubku, za což nás soupeř potrestal gólem. Poté jsme se aktivní hrou dostávali do šancí, čehož vyústěním byla nádherná akce Jakuba Koláře, který unikl obránci po levé straně, a nekompromisní ranou vyrovnal stav utkání na 1 : 1. Zápas poté spěl k penaltám, ale bohužel špatné pokrytí protiútoku v posledních minutách zápasu znamenalo branku v naší síti. V závěru jsme ještě vyvinuli tlak, ale střela Patrika Hrbka skončila na tyči. Porážka v poměru 1 : 2 znamenala konec nadějím na celkové vítězství. V poslední zápase, který lze nazvat jak na houpačce, jsme vyhráli nad OA  Neveklov  3 : 2.

Celkové  2. místo lze označit za úspěch, jelikož všechny zápasy mezi všemi účastníky byly velice vyrovnané a  na výsledek zápasu měli vliv maličkosti a štěstí při zakončení.

Dovolte mi tímto poděkovat našim fotbalistům za dobrou reprezentaci ISŠT Benešov na úrovni okresu. 

 

 

A. Kondáš

učitel tělesné výchovy ISŠT Benešov


foto zde