OBLASTNÍ KOLO V KOPANÉ

Datum: 27.9. 2016

Místo: FK Benešov

Rozlosování turnaje v kopané proběhlo v 7:30 hodin za účasti učitelů tělesné výchovy. Jelikož se přihlásilo pouze 5 škol, byli účastníci rozlosování do dvou skupin. Do A skupiny byly nalosovány Gymnázium Benešov, VOŠ a SZeŠ Benešov a SOU stavební Benešov. B skupinu tvořily pouze ISŠT Benešov a OA Neveklov. Postupový klíč byl jasný. Postupoval vítěz A skupiny a jako druhé postoupilo mužstvo, které vyhrálo baráž. To se týkalo mužstva na 2. místě A skupiny a vítěze B skupiny.  V prvním zápase remizovalo Gymnázium s VOŠ a SZeŠ Benešov v poměru 0:0. Mužstvo Gymnázia bylo ale herně lepší,  nevyužilo však nabízené šance ke skórování. V druhém zápase dominovala VOŠ a SZeŠ Benešov, která si poradila se SOU stavebním rozdílem třídy 3:0. Poté nastoupili naši reprezentanti ISŠT Benešov, kteří postrádali v zápase zkušenosti bývalých hráčů. Hodně omlazený kolektiv v souboji s OA Neveklov kupil hlavně chyby v rozehrávce. Snaha se nedala upřít, ale zejména problém v přechodové fázi do útoku byl pomalý. V druhém poločase se náš výkon rapidně zlepšil. Byl vidět lepší pohyb a rozehrávka. Bohužel po zbytečném brejku soupeře jsme inkasovali. Poté jsme se marně pokoušeli zvrátit výsledek, ale hrací čas 2×20 minut byl pro nás velmi krátký. Prohra 0:1 znamenala pro nás stopku pro další pokračování v  turnaji. S tímto systémem příliš nesouhlasím, protože neumožňuje další možnost nápravy výkonu mužstva. Postup si nakonec vybojovalo mužstvo z Gymnázia Benešov, které i ve druhém zápase zvítězilo nad SOU stavebním Benešov 4:0. V baráži nečekaně prohrála OA Neveklov s VOŠ a SZeŠ Benešov 0:1. Turnaj v kopané nám ukázal cestu, jak se dále zlepšovat.

Učitel TV: Bc. Ali Kondáš