Odborná stáž našich žáků v Německu, podzim 2018


Dva z našich žáků studujících v oboru automechanik se na podzim roku 2018 zúčastnili jako první odborné stáže v Německu. Jednalo se o Cyrila Šímu a Patrika Svatoně. Tato odborná praxe trvala celých šest týdnů.

Počátek stáže začali Patrik s Cyrilem pětidenním školením ve školicím centru nedaleko Frankfurtu n. M. V tomto školicím středisku prošli teoretickým i praktickým výcvikem zaměřeným na opravy, výměny, uskladňování pneumatik a instalace tlakových senzorů v pneumatikách. Na závěr tohoto školení obdrželi mezinárodní certifikát „UHP/RUN FLAT/RDKS“.

Na vlastní stáž se přemístili do Mnichova, kde strávili zbylých pět týdnů v pneuservise „PNEUHAGE“. Tady pod odborným dohledem vyškoleného zaměstnance pneuservisu prováděli práce, ke kterým byli ve výcvikovém středisku proškoleni.

Žákům se tato forma praktické výuky velmi líbila, neboť poznali nové prostředí, zdokonalili se v praktické činnosti a cizím jazyce. Navíc poznali historické a technické zajímavosti podzimního Mnichova a probíhajícího Octoberfestu.

 

Mgr. Tomáš Chvojka

Manager projektu