Poznávací zájezd do Beskyd


 Od úterý 4. června do pátku 7. června pořádala naše škola poznávací zájezd na Moravu, v jehož průběhu jsme navštívili několik firem. První den jsme během cesty do kempu Štramberk navštívili firmu SOR Libchavy, kde nám podrobně popsali výrobu autobusů od kovové konstrukce až po kompletní vůz. Poté jsme dorazili do kempu a po ubytování v chatkách jsme využili místního sportoviště, kde jsme jako každý den až do odjezdu, hráli různé míčové hry.

Další den nás čekala exkurze do velmi rozsáhlé firmy SIEMENS, která vyrábí elektromotory. Po exkurzi jsme dostali rozchod v Mohelnici, ve které se firma nacházela. Na večer toho dne jsme se vydali na nedalekou Štramberskou Trúbu, ze které bylo vidět až na náš kemp.

Následující den jsme navštívili muzeum Tatry v Kopřivnici a po prohlídce muzea nás čekal výšlap Radhoště v Beskydech. Někteří to vzali lanovkou a zbytek hezky po staru, pěšky až na vrchol. Tam jsme se hromadně vyfotili u sochy Radegasta a vrátili se zpět. Byl to poslední večer, který jsme v kempu strávili u ohně, kde si někteří z nás opekli buřty a krkovička také nesměla chybět.

Poslední den zájezdu jsme po opuštění kempu zamířili rovnou do Brna na exkurzi do firmy SAB Aerospace, která se specializuje na vývoj satelitů pro projekt ESA, což je evropská NASA. Také jsme po velmi zajímavé přednášce o dobývání vesmíru lidmi a vesmírných technologiích vytvořili skupinky "konstruktérů" a sestrojili jsme si vlastní mini satelit ze stavebnice Merkur, a to dokonce vedle prosklené, hermeticky uzavřené místnosti, kde se satelity skutečně dávají dohromady.

Zájezd pro nás byl velmi zajímavý, jelikož firmy, co jsme navštívili, měli stejné téma jako naše obory a také máme rádi turistiku. Také si myslím, že to určitě zlepšilo vztahy mezi některými třídami a částí učitelského sboru, který jel s námi. Co dodat, byl to skvělý zážitek, na který budeme v dobrém vzpomínat a rozhodně, a to můžu mluvit za všechny, bychom zájezd rádi znovu podstoupili.

 

Jiří Krema, E3.K, ISŠT Benešov

 

20240605_173513.jpg 20240606_143415.jpg