Předvánoční Drážďany


Stejně jako mnoho Čechů navštěvuje adventní trhy v německých a v rakouských městech, tak i žáci ISŠT Benešov vyrazili do předvánočních Drážďan. Nezůstalo však pouze u trhů, ale do programu se vešly také prohlídky zámku Moritzburg a výrobního závodu VW přímo v Drážďanech.


Dopoledne jsme navštívili zámek Moritzburg nacházející se severně od Drážďan. Tuto čtvercovou stavbu obklopenou umělým jezerem zná každý Čech, protože se tady před 45 lety natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Výstava na zámku byla věnována právě této pohádce.


Z Moritzburku jsme přejeli do Drážďan. Čekala nás prohlídka „Die Gläserne Manufaktur“, což je nádherná skleněná továrna v centru Drážďan. Společnost VW, tu od r. 2017 vyrábí elektromobily VW e-Golf. Seznámit se s technologií a výrobou, elektromobilů byl pro žáky technických oborů úžasný zážitek.

Závěr dne jsme strávili v samotném srdci Drážďan, především na tzv. Strietzelmarktu, nejznámějším a největším adventním trhu ve městě. Přivítaly nás nekonečné řady stánků s řezbářskými, keramickými a koženými výrobky, lampióny, šperky, svíčkami …. A což teprve stánky s vánočkami, ovocem v čokoládě, klobáskami!

Během této již tradiční akce jsme se nejen výborně bavili, ale také jsme se dozvěděli mnoho nového a zajímavého.


Benešov 14. 12. 2017

Ing. A. Vošický, Ing. J. Bambas, Mgr. T. Chvojka

učitelé odborných předmětů


Foto zde.