Předvánoční Drážďany


Stejně tak, jako mnoho Čechů navštěvuje adventní trhy v německých a v rakouských městech, tak i žáci ISŠT Benešov vyrazili do předvánočních Drážďan. Nezůstalo však pouze u trhů, ale do programu se vešly také prohlídky zámku Moritzburg a výrobního závodu VW přímo v Drážďanech.


Dopoledne jsme navštívili zámek Moritzburg nacházející se severně od Drážďan. Tuto čtvercovou stavbu obklopenou umělým jezerem zná každý Čech, protože se tady před 40 lety natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Výstava na zámku byla byly věnována právě pohádce Tři oříšky pro popelku.


Z Moritzburku jsme přejeli do Drážďan. Na programu byla prohlídka „Die Gläserne Manufaktur“, což je nádherná skleněná továrna v centru Drážďan, kde společnost VW, od r. 2001 ručně vyrábí luxusní vozy Phaeton, VW CC. Pro žáky technických oborů byl úžasný zážitek seznámit se s výrobou luxusních vozů, který stojí přibližně 150 tisíc euro.

Procházkou historickým centrem Drážďan jsme se dostali na tzv. Strietzelmarkt, nejznámější a největší adventní trh ve městě. Přivítaly nás nekonečné řady stánků se řezbářskými, keramickými a koženými výrobky, s lampióny, šperky, svíčkami. A což teprve stánky s vánočkami, ovocem v čokoládě, klobáskami (svařené víno – Glühwein - bylo zakázané)!

Ing. A. Vošický, Ing. J. Bambas

učitelé odborných předmětů

Foto zde.