Předvánoční Linz


Stejně jako mnoho Čechů navštěvuje adventní trhy v německých a v rakouských městech, tak i žáci ISŠT Benešov vyrazili do předvánočního Linze. Nezůstalo však pouze u trhů, ale do programu se vešla také prohlídka ARS Elektronica Center.


Dopoledne jsme strávili cestou do Linze, hlavního města spolkové země Horní Rakousko. Ještě před plánovanou prohlídkou ARS Elektronica Center jsme stihli procházku historickým centrem města.

ARS Elektronica Center je originální interaktivní výstava věnovaná výzkumu, vývoji, robotice a biotechnologiím. Na závěr žáci shlédli 3D prezentaci „Hluboký vesmír“ a „Neobyčejná místa světa“. To vše s využitím 8 projektorů zaměřených na dvě projekční plátna o velikosti 16x9 metrů, která jsou umístěna na stěně a na podlaze promítacího sálu.

Po fascinující exkurzi do budoucnosti jsme přešli mohutnou řeku Dunaj a dorazili na Hlavní náměstí, kterému dominuje sloup Svaté trojice. Zde se nachází nejznámější a největší adventní trh ve městě. Přivítaly nás řady stánků se řezbářskými, keramickými a koženými výrobky, šperky a svíčkami. A což teprve stánky s lineckým cukrovím, ovocem v čokoládě, klobáskami (svařené víno – Glühwein - bylo zakázané)!

Ing. A. Vošický, Ing. J. Bambas

učitelé odborných předmětů