Středoškolské hry v atletice – okresní kolo


Ve Vlašimi dne 18.9. 2013 proběhlo okresní kolo středoškolských her v atletice. Zahájení a nástup všech soutěžících byl v 8:45 hod.  V 9:00 hod. odstartovalo soupeření atletů v technických disciplinách: skok daleký, vrh koulí , skok vysoký  a v běžeckých disciplinách: běh na 100m, běh na 400 m , běh na 1500m a ve štafetě na 100×200×300×400m.

 

Nepříznivé počasí hodně ovlivnilo výkony atletů. Ale přes špatné podmínky jsme byli svědky zajímavých výkonů. Nás zejména potěšily celkové výsledky našich reprezentantů. Dokázali jsme vyhrát skok vysoký , kde se prezentoval kvalitním výkonem Petr Hoch, který skočil 170cm, dále v běhu na 400m doběhl na 3.místě a finišoval na prvním místě ve štafetě.

 

Další běžecká disciplína na 1500m patřila vítězi Martinu Filipovi. Vynikající výkon a primát ISŠT Benešov v této disciplíně podpořil na 3. místě Adam Vnouček.

 

Za kvalitní umístění na 3. místě lze považovat i výkon Tomáše Filipa ve skoku vysokém.

 

Vyústění těchto zdárných výsledků znamenalo celkové vítězství mezi středními školami a postup v kategorii chlapců do krajského kola, které se koná ve Staré Boleslavi

 

 

 

A. Kondáš

učitel tělesné výchovy ISŠT Benešov