STŘEDOŠKOLSKÝ CORNY POHÁR V ATLETICE

Datum: 14.9. 2016

Místo: Vlašim (atletický stadion Na Lukách)

Jako již tradičně na začátku školního roku začínají soutěže mezi středními školami atletikou.

Za účasti osmi středních škol proběhlo zahájení v 9:00 hodin. První disciplínou  byl skok do dálky. Bohužel v této disciplíně máme již několik let reprezentanty, kteří svými výkony většinou okupují horší umístění. V letošním roce byla naštěstí výkonnost všech účastníků na slabší úrovni. Proto můžeme skok žáka Vilda výkonem 545 cm, a tedy i jeho umístění na 3. místě, brát s rezervou. Největší naší slabinou je  skok vysoký. Proto nasazení Vlasty  Vilda i na tuto disciplínu můžeme považovat za úspěch. Jeho skok měřil 162 cm, což stačilo na čtvrtou příčku. Ostatní atleti, Muncho a Vejvoda, měli problém přeskočit 142 cm. Ostatní disciplíny nám přinesly ale více radosti. Ve vrhu koulí se prezentoval Muncho výkonem 11,56 a Novák výkonem 10,98 cm. Co se týče běžeckých disciplín, máme určité naděje na úspěchy i v příštích letech. Nedosáhli jsme na medailové pozice, ale výkony byly velice kvalitní.Běh na 100 m zvládl Froněk za 12,43vteřin. Běh na 400 m se dostali Froněk, Lalouček i Kumpošt pod hranici jedné minuty. Zejména čas Laloučka 57“ je velmi dobrý. Vytrvalostní běh na 1500 m dobře zaběhl Doubrava, Voigt i Janeček, kteří se časem pod pět minut umístili do šestého místa. Poslední disciplína byla štafeta na 400×300×200×100, ve které družstvo ISŠT doběhlo na 3. místě. Celkově se naše škola  umístila celkovým součtem bodů 7016 na velmi pěkném 2. místě.  Musím konstatovat, že mě reprezentanti potěšili svým maximálním nasazením v   jednotlivých disciplínách.

Učitel TV: Bc. Ali Kondáš