TPCA Kolín a Muzeum zemědělské techniky Čáslav


Na 18. dubna 2018 škola připravila pro žáky prvních ročníků tříd A1M a A1K odbornou exkurzi u předního výrobce automobilů značek Toyota, Citroen a Peugeot v TPCA Kolín. Součástí byla také prohlídka Muzea zemědělské techniky v Čáslavi.

Exkurze v TPCA byla zahájena v moderně vybaveném kinosálu, kde nám zaměstnanec firmy podal odborný výklad o jednotlivých pracovištích montáže. Dále jsme zde viděli videoukázky z historie a z výrobních částí firmy, které nejsou běžně přístupné. Poté jsme se sluchátky s odborným výkladem projeli elektrickým vláčkem provozy lisovny, svařovny a konečné montáže. Na závěr průvodci odpovídali žákům i učitelům na dotazy.

Po exkurzi v TPCA jsme se přesunuli do nově zrekonstruovaného Muzea zemědělské techniky Čáslav. Zde se nás jako průvodce ujal ředitel muzea Ing. Michálek a prováděl nás jednotlivými expozicemi. Na závěr jsme navštívili interaktivní halu s názvem „ Práce strojům“. Tady jsme se zdrželi nejdéle. Obsluhovat dřevěný bagr, čerpat vodu na mlýnské kolo nebo si zatočit žentourem si chtěl vyzkoušet každý.

Exkurze se žákům líbila a hodnotili ji jako velmi zdařilou.

 

Ing. Jaroslav Bambas

učitel odborných předmětů