Úspěch našich žáků v Robosoutěži 2022


Ve dnech 22. 11. - 25. 11. 2022 se v Praze v budově Elektrotechnické fakulty ČVUT konaly čtyři základní kola Robosoutěže 2022 pro střední školy, které se zúčastnilo 130 týmů ze středních škol z celé České republiky.

ISŠT Benešov s dvěma týmy „Alzáci“ a „Kysáci“ reprezentovali dne 24. 11. 2022 žáci Kryštof Škvára, Kiryl Kilchytski, Samuel Moravčík, Richard Kohel a Milan Kropáč ze třídy E2K. Na soutěži se našim žákům podařilo umístit ze 30 týmů na skvělém 3. místě.

Úkolem každého týmu bylo vytvořit a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO Mindstorms tak, aby co nejlépe splnili zadané soutěžní zadání Basketbal. Robot měl sesbírat z hrací plochy co nejvíce míčků a naházet je do miniaturního basketbalového koše v omezeném čase dvou minut.

Do prosincového finále, které se bude konat dne 16. 12. 2022, postoupilo osm nejlepších týmů z každého základního kola (celkem tedy 32 týmů), mezi které se svým velmi úspěšným umístěním probojovali i naši žáci Kryštof Škvára, Kiryl Kilchytski a Samuel Moravčík s týmem „Alzáci“.  Naším žákům k jejich úspěchu v základním kole moc gratulujeme a budeme se těšit na finále soutěže.

 

Ing. Inessa Skleničková, vyučující ICT

robosoutez5.jpg

robosoutez4.jpg

robosoutez11.jpg

robosoutez10.jpg