Úspěch školy v Robosoutěži 2023


Ve dnech 21. 11. - 24. 11. 2023 se v Praze v budově Elektrotechnické fakulty ČVUT konala čtyři základní kola Robosoutěže 2023 pro střední školy, kterých se zúčastnilo 147 týmů z celé České republiky.

ISŠT Benešov se dvěma týmy „SAKIRI " a „NINE-ELEVEN" reprezentovali dne 23. 11. 2023 žáci Samuel Moravčík, Richard Kohel, Kiryl Kilchytski, Jan Vozár, Milan Kropáč a Kryštof Škvára ze třídy E3K. Na soutěži se našim žákům podařilo umístit na skvělém 5. a 13. místě ze 39. týmů. 

Úkolem každého týmu bylo vytvořit a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO Mindstorms tak, aby co nejlépe splnil zadanou soutěžní úlohu „Věž (Tower)". Robot měl samostatně bez jakékoli další pomoci sesbírat z hrací plochy co nejvíce barevných kostek a umístit je dovnitř žlutě vyznačeného obdélníku na hracím hřišti a současně postavit z těchto barevných kostek co nejvyšší věž v omezeném čase 90 sekund. 

Do prosincového finále, které se bude konat dne 15. 12. 2023, postoupilo osm nejlepších týmů z každého základního kola (celkem tedy 32 týmů), mezi které se svým velmi úspěšným umístěním probojovali i naši žáci Samuel Moravčík, Richard Kohel a Kiryl Kilchytski s týmem „SAKIRI ".  Našim žákům k jejich úspěchu v základním kole moc gratulujeme a budeme se těšit na finále soutěže.

Ing. Inessa Skleničková

Robosoutěž6.jpg Robosoutěž5.jpg

Robosoutěž7.jpg Robosoutěž8.jpg

Robosoutěž3.jpg