Veletrh Ampér 2014


    V úterý 18. 3. 2014 se maturitní třídy N2S, E4S a E3K zúčastnily exkurze na brněnský veletrh Ampér. Tento veletrh je zaměřen především na elektroniku, elektrotechniku, automatizaci, osvětlení či elektronická zabezpečení. Firmy zde vystavují své produkty i aktuální novinky ze svého oboru a ochotní pracovníci jsou připraveni na veškeré dotazy a informace o produktech. Žáci tak zde měli možnost nejen si prohlédnout zajímavá zařízení a dozvědět se více informací od těch nejpovolanějších, ale v některých případech si i sami mohli vyzkoušet funkci těchto přístrojů.

   Na veletrhu se představilo několik stovek vystavovatelů mnohých světoznámých firem jako je třeba ABB, Siemens, AutoCont, PCB, Trumpf a mnoho dalších. Velký zájem studentů budily elektromobily, se kterými byla možnost se projet po areálu výstaviště. Dále také různé soutěže, kde žáci měnili jističe v rozvodné skříni, ale také samotné produkty, o kterých mají už technické povědomí - jako optická dotyková obrazovka nebo software SolidWorks, který se v současné době začleňuje na naší škole do výuky.

   Nespornou výhodou veletrhu byla možnost získat buď úplně zadarmo, nebo za velmi výhodnou cenu odbornou literaturu a časopisy, či u stánku firmy Eset registrační klíč pro jeden z nejlepších antivirových programů NOD32.

   Bylo vidět, že Veletrh Ampér tak přináší každý rok něco nového a nabízí velké možnosti a výhody všem, kteří ho navštíví stejně tak jako naši žáci.

 

Foto z akce zde.