Akce EVVO – za bílými tygry


            Dne 21. 6. 2017 se žáci prvního ročníku nástavbového studia oborů Provozní elektrotechnika, Provozní technika, žáci prvního ročníku oborů Automechanik, Autoelektrikář, Strojní mechanik a žáci druhého ročníku oboru Automechanik navštívili ZOO Liberec a rozhlednu Ještěd.

Začátek akce byl naplánován na 7:30 před budovou ISŠT Benešov.  Doprava do Liberce a vstupné do ZOO bylo hrazeno z prostředků SRPDŠ. Bránu zoologické zahrady jsme otevřeli v 10 hodin. 

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoologickou zahradou na území bývalého Československa. Byla založena v roce 1919, nicméně její kořeny sahají až na začátek 20. století. Na ploše 14 ha můžete obdivovat až na 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, pavián láštíkový, nestor kea, lev berberský, panda červená, slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná a samozřejmě velmi populární bílá forma tygra indického. Zde uvidíte i 4 největší druhy evropských sov, unikátní kolekci dravých ptáků a mnoho unikátních zástupců asijské ptačí říše.
Okruh areálem zoo měří cca 1,8 km.

Po prohlídce zoologické zahrady jsme autobusem přejeli do dolní stanice lanovky na Ještěd. V 13:30 nás lanovka vyvezla do horní stanice, kdy se žáci kochali nádherným výhledem na Liberec a malebnou krajinu v okolí Ještědu.

Ke škole jsme přijeli před pátou hodinou, plni krásných dojmů, protože většina z nás spatřila majestátního bílého tygra poprvé v životě a opravdu to stálo za to! Díky skvělému počasí jsme z Ještědu dohlédli do dalekého okolí.

 

Mgr. Gita Křížková - koordinátor EVVO

Ing. Miloslav Procházka


Foto zde.