Žáci ISŠT zvítězili na Robosoutěži 2023


V pátek 15. prosince 2023 se v budově Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze konalo finálové kolo 15. ročníku  ROBOSOUTĚŽE 2023 pro střední školy. Do posledního kola se ze základních kol probojovalo ze 147 týmů z celé České republiky pouze 36 nejlepších. Žáci Samuel Moravčík, Richard Kohel a Kiryl Kilchytski ze třídy E3K se svým týmem „SAKIRI" po postupu ze základního kola kompletně přestavěly konstrukci svého původního robota, což jim zajistilo celkové vítěztví v této náročné soutěži.

Úkolem každého týmu bylo vytvořit a naprogramovat robota ze stavebnice LEGO Mindstorms tak, aby co nejlépe splnil zadanou soutěžní úlohu „Věž (Tower)". Robot měl samostatně a bez pomoci posbírat co nejvíce barevných kostek z hrací plochy a umístit je do žlutě vyznačeného obdélníku. Současně však musel robot z těchto kostek postavit co nejvyšší věž v limitovaném čase 90 sekund.

Poctivá příprava žáků na soutěž se vyplatila. Žáci vytrvale stavěli, programovali, věnovali mnoho času zkoušení a ladění detailů a to zejména ve svém volném čase. A i přes dramatický začátek, kdy se zdálo, že zlobí závaží, které předtím nikdy problém nedělalo, povedlo se Richardovi (vedoucí týmu) chybu na místě opravit a ve vyřazovacích jízdách neudělal robot jedinou chybu a dokonce postavil nejvyšší věž o 16 kostkách v nejrychlejším čase, čímž postupně vyřazoval jeden tým za druhým a doslova si dojel pro vítěztví v Robosoutěži 2023.

Žáci za tento obrovský úspěch získali hlavní ceny soutěže v podobě notebooků HP a sportovních tašek od firmy MathWorks, batohy od firmy Humsoft a putovní pohár elektrotechnické fakulty, na kterém bude umístěn štítek se jmény výherců. Mimo tyto ceny získali žáci unikátní možnost studia na FEL ČVUT v libovolném studijním program bez přijímacího řízení.

Závěrem bych chtěla našemu vítěznému týmu moc pogratulovat, jménem školy jim přejeme mnoho dalších úspěchů v životě a jsme na ně náležitě hrdí.

Další podrobnosti na https://www.facebook.com/robosoutez

 

Ing. Inessa Skleničková

Robo2.jpg  Robo3.jpg

Robo11.jpg

Robo6.jpg

Robo10.jpg