Žák ISŠT Benešov na 2. místě mezinárodní soutěže


Ve dnech 14. – 15. 4. 2015 se ve Frýdku-Místku konal 19. ročník mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol Zlatý pohár Linde. Po celostátním kole mezinárodní soutěže Automechanik Junior, kde Vojtěch Černý z Integrované střední školy technické, Benešov obsadil velmi cenné 15. místo, to byla další příležitost k prezentaci odborných dovedností žáků školy.

V konkurenci 126 soutěžících ze 4 zemí světa (Čína, Ukrajina, Slovensko a Česko) zástupci ISŠT obstáli na výbornou.

Martin Tingl obsadil v praktické části metody 311, tj. svařování plamenem, 15. místo, v části teoretické místo 16. Lukáš Froněk, který soutěžil v metodě 135, tj. svařování elektrickým obloukem tavící se elektrodou, byl v teoretické části 27., v části praktické svým výkonem dosáhl na obdivuhodné 2. místo; Lukáše překonal pouze soutěžící z Číny. Výjimečnému umístění odpovídá i věcná cena – svařovací souprava s příslušenstvím v hodnotě 30.000 Kč a reprezentační předměty pořadatelských firem, Města Frýdek-Místek i Moravskoslezského kraje.

Oba soutěžící za své výkony zaslouží velkou gratulaci, vyučující svářečské školy ISŠT poděkování za vzornou přípravu žáků na soutěž.

Zlatý pohár Linde je další z mnoha akcí, které svědčí o zájmu firem o kvalitní technicky vzdělaný dorost. Jsme rádi, že k jeho přípravě můžeme přispět.

 

Ing. Antonín Vošický, zástupce ředitelky ISŠT Benešov


Foto zde.